Jau ziņots, ka "Triāla" vārds šā gada janvāra beigās izskanēja saistībā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) aizdomām par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanas shēmu. Uzņēmums savu iespējamo saistību ar PVN izkrāpšanu pilnībā noliedza.

Tribockis VID veikto pārbaudi "Triālā", pēc kuras dienestam radās aizdomas par PVN izkrāpšanas shēmu gaļas pārstrādes nozarē, nosauca par politisku pasūtījumu un zemisku izrēķināšanās veidu pirms pašvaldību vēlēšanām. "Triāla" vadītājs ir partijas "Jaunais laiks" deputātu kandidātu saraksta līderis pašvaldības vēlēšanām Ogrē.

Toreiz uzņēmuma vadītājs arī norādīja, ka izveidojusies situācija liecinot, ka uzņēmējs Latvijā netiek atbalstīts. Tādēļ tiks izskatīta iespēja pārdot "Triālu", kas ir nacionāls uzņēmums ar labiem panākumiem savā jomā un kura iegādē varētu būt ieinteresēti citi Latvijā strādājošie gaļas pārstrādes uzņēmumi.

Apgrozījuma ziņā "Triāls" ir lielākais gaļas pārstrādes uzņēmums, taču tikai tādēļ, ka tas nodarbojas ne tikai ar gaļas pārstrādi, bet arī ar tās importu. Tādejādi uzņēmums ar gaļu apgādā arī citus gaļas pārstrādātājus. "Triāls" ir otrs lielākais gaļas pārstrādātājs aiz AS "Rīgas miesnieks".

"Triālam" ir trīs filiāles. Divas ražotnes - Daugavpilī un Lielvārdē - ir atzītas atbilstoši vispārējām ES prasībām, bet uzņēmuma filiāli "Valmieras gaļas kombināts" drīkst sakārtot līdz šā gada beigām, taču to ir plānots izdarīt agrāk - šā gada pirmajā pusē.

LETA 

{jcomments on}