Sat08172019

Last update09:18:21 pm

Tuesday, 11 March 2008 02:00

Veikalu ķēde Ķekava samazināšot uzcenojumu

Written by 

"Lai kavētu apgrozījuma kritumu pārtikas mazumtirdzniecībā Latvijā, kas sācies šā gada pirmajos mēnešos, mazumtirdzniecības uzcenojums ir jāsamazina. Tas ir efektīvākais veids, kā saglabāt pircēju interesi par ierastajām precēm, lai tās netiktu aizstātas ar lētākām," norāda veikalu ķēdes Ķekava vadība.
Kekava

Veikalu ķēdē Ķekava apgrozījuma kritums līdz šim neesot novērojams, taču, lai izvairītos no tā arī nākotnē, uzņēmums jau uzsācis sava uzcenojuma samazināšanu.

Pašreiz mazumtirdzniecības uzcenojums ievērojami samazināts putnu gaļas izstrādājumiem. Lai gan preču piegāžu nosacījumi ar putnu gaļas ražotājuzņēmumu Ķekava nav mainījušies, veikals uzņēmuma produkcijai piemēroto uzcenojumu samazinājis gandrīz uz pusi. Veikalu ķēdes vadība prognozē, ka šis solis putnu gaļas un tās izstrādājumu noietu ne tikai varētu saglabāt līdzšinējā līmenī, bet pat kāpināt par 30%.

"Pēdējos gados mazumtirdzniecība bija viena no visstraujāk augošajām nozarēm Latvijā, kāpinot ne vien pirkumu skaitu un vērtību veikalā, bet arī veikalu skaitu ķēdē. Lai realizētu šādu izaugsmes tempu, vidējais mazumtirdzniecības uzcenojums, ko veikalnieki piemēro pārtikas precēm Latvijā, ir 20-25%, atsevišķās preču kategorijās sasniedzot pat 50 un vairāk procentus," skaidro Ķekava vadība.

''Turpināt plānot strauju veikalu skaita pieaugumu ķēdē iepretim esošajiem inflācijas rādītājiem, manuprāt, nav vairs adekvāti. Tāpat kā banku un citi sektori maina savas prioritātes, tas jādara arī pārtikas mazumtirdzniecībai. Prioritāte mazumtirdzniecībā pašreiz ir apgrozījuma saglabāšana,'' stāstīja Ilze Dīcmane-Dauberga, a/s Ķekavas broileri valdes locekle. ''Mazumtirgotāji var dot savu artavu cīņā ar inflāciju. Proti - samazinot uzcenojumu. Bet tas, savukārt, nozīmē, ka būs uz laiku jāatsakās no lielām investīcijām un strauja veikalu skaita pieauguma.''

 

Lelde Petrāne

Dienas bizness

{jcomments on}

Read 7810 times
Rate this item
(0 votes)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Website: www.meatinfo.lv
Login to post comments

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO