Fri02282020

Last update09:18:21 pm

Tuesday, 20 November 2012 00:00

Kas ir lauksaimniecības uzņēmumu topa līderis?

Written by 

Klajā nācis "Latvijas Biznesa gada pārskats" - unikāls izdevums, kurā drukātā veidā apkopota informācija par uzņēmumiem, kas rada 95% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma, kuru tradicionāli veido "Latvijas Tālrunis", "Firmas.lv" un aģentūras LETA biznesa portāls "Nozare.lv".

 

Pērn lauksaimniecība nozares uzņēmumu topa līderis ar 719,968 miljonu latu apgrozījumu bija agroķīmijas un mēslošanas līdzekļu tirgotājs SIA "Uralchem Trading", kas ir Krievijas lielākā minerālmēslu ražotāja "Uralhim" meitasuzņēmums Latvijā, liecina "Latvijas Biznesa gada pārskats 2012".

Vēl nozares uzņēmumu "Top 10" pirmajā trijniekā iekļuvuši graudkopības kooperatīvs "Latraps" ar 75,608 miljonu latu apgrozījumu un augu aizsardzības līdzekļu tirgotājs SIA "Baltic Agro" ar 51,564 miljonu latu apgrozījumu.

Tāpat "Top 10" iekļuvuši tādi uzņēmumi kā graudu audzētājs SIA "Agrolats" ar 49,628 miljonu latu, tehnikas tirgotājs SIA "Konekesko Latvija" ar 29,443 miljonu latu, olu produkcijas ražotājs AS "Balticovo" ar 23,329 miljonu latu, agroķīmijas tirgotājs SIA "Scandagra Latvia" ar 21,286 miljonu latu, tehnikas tirgotājs SIA "Starco Eastern Group" ar 19,728 miljonu latu, putnu gaļas ražotājs SIA "Lielzeltiņi" ar 17,496 miljonu un agroķīmijas tirgotājs SIA "Alpha Osta" ar 17,059 miljonu latu lielu apgrozījumu.

"Latvijas Biznesa gada pārskatā" teikts, ka pagājušā gada lielākie sasniegumi lauksaimniecības jomā bijuši kooperācijas attīstība un piena un gaļas nozares atveseļošanās, kas izpaudās iepirkumu cenu kāpumā un produkcijas apjoma pieaugumā.

Savukārt kā vienu no pagājušā gada neveiksmēm izdevuma eksperti nosauc biogāzes ražotāju ekspansiju, izpērkot auglīgās zemes kukurūzas audzēšanai, līdz ar to samazinās pārtikas graudaugiem nepieciešamās ražīgās zemes. Arī gadiem ilgā cīņa ar tā dēvētajiem ''dīvānu zemniekiem'' jeb "zāles appļāvējiem" turpinājās bez īpašiem panākumiem.

Tikmēr kā lielāko izaicinājumu nozarē izdevuma eksperti definē lauksaimnieku un valsts varas pārstāvju kopīgos centienus panākt tiešo maksājumu palielinājumu par 80% Briselē, no kā turpmāk būs atkarīga nozares konkurētspēja.

Tāpat kā izaicinājums tiek nosauktas iespējamās cenu svārstības - šoruden ir augstākās graudu, rapša, proteīna kultūru cenas, kādas jebkad redzētas. Vienlaikus iespējams straujš cenu kritums, kas līdzi var nest saimniecību bankrotus.

Pārskatā apkopota informācija no uzņēmēju iesniegtajiem 2011.gada pārskatiem. Kopumā grāmatas drukātajā un interneta versijā tiks publicēta informācija nozaru dalījumā par uzņēmumiem, kuru gada apgrozījums ir lielāks par 100 000 latu. Šādu uzņēmumu Latvijā ir virs 20 000, un kopējais šo uzņēmumu apgrozījums 2011.gadā bija virs 30 miljardiem latu, kas savukārt veido 95% no visa 2011.gada pārskatos uzrādītā apgrozījuma.

"Latvijas Biznesa gada pārskatā" iekļauti detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti, kas sadalīti pa 17 industrijām, 63 virsnozarēm un 472 nozarēm, veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats.

Avots: LETA

Read 5126 times
Rate this item
(0 votes)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Website: www.meatinfo.lv
Login to post comments

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO