Thu02272020

Last update09:18:21 pm

Tuesday, 19 February 2008 02:00

Šopavasar Lietuvā celsies gaļas izstrādājumu cenas

Written by 

Pēdējo dienu laikā svaigas liellopa gaļas cenas Lietuvas lielveikalos cēlušās līdz pat pusotrai reizei, un gaļas pārstrādātāji brīdina, ka pavasarī dārgāki kļūs gandrīz visi gaļas izstrādājumi, vēsta avīze "Lietuvos rytas".

Šī situācija atgādina pagājušajā rudenī pieredzēto straujo piena cenu celšanos. Toreiz piena pārstrādes kompānijas tika apsūdzētas neatļautas karteļa vienošanās noslēgšanā, atgādina laikraksts.

Savukārt gaļas izstrādājumu ražotāji apgalvo, ka liellopu gaļas trūkst, jo Lietuvā neatmaksājas audzēt jaunlopus, tāpēc kautķermeņi kļūst dārgāki un arī viņiem nākas celt savas produkcijas cenas. Pērn oktobrī par kilogramu liellopu gaļas uzpircēji audzētājiem maksāja vidēji 6,25 litus (1,27 latus), bet pašlaik jau 9,50 litus (1,94 latus).

Pirms dažām nedēļām kilograms laba liellopa šķiņķa Lietuvas tirdzniecības centros maksāja aptuveni 14 litus (3,36 latus), bet šīs nedēļas sākumā - jau 21 litu (4,28 latus).

Kā prognozējis Gaļas pārstrādātāju asociācijas direktors Mindaugs Kukļerjus, vienkāršākajām desām, kuru sastāvā ir aptuveni 15%-20% liellopa gaļas, būtu jākļūst par 15%-20% dārgākām, bet kvalitatīvāku gaļas izstrādājumu cenas, domājams, augs vēl straujāk.

Pēc viņa teiktā, pērn no Lietuvas izvesti gandrīz visi jaunlopi, jo tos audzēt neatmaksājās. Tagad kaujamu liellopu trūkst, un uzpircēji ir spiesti celt cenas.

Arī pazīstamās Krekenavas agrofirmas tirdzniecības direktors Valds Šarūns paredz nenovēršamu cenu lēcienu. "Uzņēmums nevar strādāt ar zaudējumiem. Pašlaik mēs izvērtējam savas darbības rezultātus - ja cenas nemainīsies, tie nevar būt labi," viņš norādījis.

Laikraksta aptaujātie uzņēmēji nav slēpuši neapmierinātību ar pašreizējo valsts politiku lauksaimniecības atbalsta jomā. Lietuvas lauksaimnieki saņem izmaksas par kautķermeņiem tikai aptuveni 45% apmērā no Eiropas Savienības (ES) līmeņa, tāpēc teliņus pārdod rietumniekiem, kuri tos audzē kaušanai un pārdodot nopelna vairāk nekā lietuvieši.

 

http://news.frut.lv 

Read 7660 times
Rate this item
(0 votes)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Website: www.meatinfo.lv
Login to post comments

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO