Thu02272020

Last update09:18:21 pm

Monday, 16 March 2009 00:00

Lai rindas nesarūk!

Written by 
Klasiskas garšas – tā raksturojama prece, kuru ražo Valkā un ne tikai tur cienīts uzņēmums SIA "Servilat". Tie ir mūsu pašu ļaudis, kas tirgū savlaicīgi atraduši brīvu nišu, tāpēc par dzīvi īpaši nesūrojas.

Gaļa jāpārstrādā!


Uzņēmēja Inese Semjonova ar vīru Igoru biznesu uzsākusi, iepērkot un pārdodot gaļu. Doma par pārstrādi radās pirms pieciem gadiem, kad pavērās iespēja izsolē iegādāties bijušo Patērētāju biedrības sagādes kantori. Kaut arī Valgā jau gadiem ilgi darbojies gaļas kombināts, Semjonovi izveidoja sertificētu kautuvi un ražotni, piesaistot finansējumu no ES struktūrfondiem.

– Valgas kombinātam bija niecīgs piedāvājums, maz desu un citu izstrādājumu. Mēs dienā pārstrādājam apmēram četras tonnas gaļas, ražojam 150 veidu produkciju. Pietiek ar vietējo zemnieku saimniecību ragulopiem, bet cūkas iepērkam Latgalē un arī igauņos, kur tās lētākas. Tiesa gan, pēdējā laikā igauņi cenas pacēluši, toties gaļa ir liesāka. Nesen iegādājāmies vakuumkuteri ar lielāka jaudu. Tas gatavo gludāku maltās gaļas masu, ko pilda cīsiņos, sardelēs un vārītajās desās.

Partneru vidū uzņēmums iemantojis gan savlaicīga maksātāja reputāciju, gan regulāru noietu ne vien Latvijā. Ceturtdaļa "Servilat" izstrādājumu nonāk Igaunijā, galvenokārt Tallinā, Vīlandē, Narvā, bet liellopu liemeņi ceļo arī uz Lietuvu.

Specifiskais


Tirgu uzņēmums iekarojis ar produktu daudzveidību. Visiecienītākie ir melnie kūpinājumi. Tiem izmanto alkšņu malku, nevis skaidas vai mākslīgos aromatizētājus. Atšķirībā no daudziem citiem gaļas pārstrādātājiem valcēnieši joprojām gatavo īstas dūmdesas, kuras gatavina divus trīs mēnešus. Pazīstamajām Maikopas un Jubilejas šķirnēm pievienojusies arī Valkas dūmdesa, ķiršu, konjaka un ruma servilādes. Uzņēmuma vadītāja nosauc arī gaļas čipšus un falšo basturmu jeb Austrumu delikatesi, ko gatavo no cūkgaļas. Produkcijas tapšanas nianses ir tehnologa Vjačeslava Beņina ziņā, un viņa atvilināšanu no Rīgas Inese Semjonova vērtē kā lielu ieguvumu. Piemēram, uzņēmums sācis attīstīt produkcijas līniju "Nostaļģija", kas orientējas uz vecām pārbaudītām metodēm un jaunām garšu kombinācijām.

Delikatešu cenas pārsniedz 5 Ls/kg, tāpēc īstās dūmdesas un falšo basturmu visdrošāk meklēt veikalos "Sky". Citu lielveikalu ķēdēs uzņēmums savu produkciju nepiedāvā, priekšroku dodot tirgiem un mazākiem veikaliem.

Šurpu turpu


Kopš PVN likmes pacelšanas Valkas veikali cieš būtiskus zaudējumus, jo pilsētnieki plūst uz Valgu, kur pirkumi sanāk teju par trešdaļu lētāki. Izņēmums ir abi "Servilat" firmas veikali, to atvēršanu ik rītu pulksten deviņos gaida pircēju rinda. Visi steidz tikt pie subproduktiem, kurus izpērk ātri. Turklāt gaidītāju pulkā ir ne mazums igauņu. Izrādās – viņu pusē nav tāda gaļas produktu klāsta! Kaimiņi pērk gan "Servilat" svaigo gaļu, gan citus izstrādājumus. Pārdevējas jau sen ievērojušas, ka igauņi īpaši iecienījuši kūpinājumus un desas... Un tas liecina, ka Semjonovu ģimenes uzņēmums trāpījis desmitniekā. Lai gan pēcpusdienā vitrīnās vairs nav ne subproduktu, ne svaigās liellopu gaļas, veikalā pircēju netrūkst – kādai precei ir atlaide! Todien lētāk varēja nopirkt kūpināto gaļu un vairāku šķirņu desas. Pie abu tirgotavu politikas pieder arī citu produktu piedāvājums – lai pircējam pēc maizes, piena, augļiem vai dzēriena pudeles nav jākājo uz nākamo bodi.

Nedēļa sākas svētdienā


Uzņēmuma 70 strādājošie atpūšas piektdien un sestdien, bet svētdien jau ķeras pie darba, lai pirmdien patērētājiem būtu svaiga produkcija. Semjonovi darbiniekus nodrošina ar siltām pusdienām – par 80 santīmiem iznāk trīs ēdienu maltīte. Pašu produkcija ir kārdinoša, tāpēc ceha ļaudīm somas ir jāatstāj caurlaides telpā, toties viņiem ir iespēja iegādāties produktus lētāk nekā veikalā. Tā visi ir apmierināti, un Inesei atliek vien sacīt:

– Uz pērn sasniegto apgrozījumu, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo pieauga gandrīz par 40 procentiem, šogad nevaram cerēt, taču zinām, ka stabilitāti noturēsim, ja spēsim piegādāt vienmēr svaigu un gardu produkciju. Nāk vasara – šašliku laiks, un Vjačeslavs jau iemēģina jaunas marinādes!

Starp citu, lai tiktu pie šī meistara, uzņēmēji Valkā viņam sarūpēja labiekārtotu dienesta dzīvokli!

Latvijas Avīze

{jcomments on}

Read 12018 times
Rate this item
(0 votes)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Website: www.meatinfo.lv Email This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Login to post comments

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO