Sat08172019

Last update09:18:21 pm

Monday, 03 October 2011 00:00

Vietējie ražotāji var nodrošināt sardeles no īstas gaļas

Written by 

Pēdējās nedēļās uzmanību izpelnījies jautājums par cīsiņu un sardeļu lietošanas aizliegumu skolās. Plaši izskanējis viedoklis, ka Latvijā ir grūti atrast sardeles, kuru sastāvā būtu vismaz 70% gaļas. Saimniecība “Kunturi” šādus gaļas izstrādājumus piedāvā, tādēļ noraida apgalvojumu, ka visas sardeles ir bērnu veselībai kaitīgas; nepieciešams tikai izvēlēties kvalitatīvus produktus.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrijas izstrādātie noteikumi paredz, ka no nākamā gada 1. septembra cīsiņus un sardeles skolēnu ēdienkartē varēs iekļaut ne biežāk kā reizi divās nedēļās un tikai tos, kuri satur vismaz 70% gaļas un kuros nav garšas pastiprinātāju.
Saimniecība “Kunturi”, kas nodarbojas ar cūkkopību un gaļas pārstrādi, atzinīgi vērtē ministrijas centienus rūpēties par bērnu veselību un ar lielāku rūpību izvērtēt skolu jaunatnei piedāvāto produktu kvalitāti.

“Gaļa un tajā esošās olbaltumvielas un dzelzs ir neatņemamas augoša organisma barības vielas, tādēļ būtiski to iekļaut ēdienkartē. Saimniecība “Kunturi”, domājot par savu pircēju veselību, nodrošina sardeļu ražošanu, kas satur vairāk nekā 70% gaļas, turklāt gaļa audzēta Latvijā, tādēļ absurda šķiet plašsaziņas līdzekļos izskanējusī informācija, ka šādu kvalitatīvu un veselīgu produkciju, ar ko nodrošināt skolas, būtu grūti atrast,” komentē saimniecības “Kunturi” pārstāve Gunta Bole.

“Kunturi” ražoto sardeļu sastāvā ir liesa cūkgaļa, cūkas speķis, pārtikas sāls, kartupeļu ciete, muskatrieksti, melnie pipari, smaržīgie pipari, koriandrs, taču nav garšas pastiprinātāju. Sardeles ir ražotas no Latvijā audzētām cūkām, kuru barošanā izmantoti vietējie graudi. Tas garantē gaļas kvalitāti, ko “Kunturi” būtu gatavi nodrošināt skolām.

“Atbalstot vietējos uzņēmumus un veicinot ekonomikas attīstību, medijiem vajadzētu izvērtēt plašāku gaļas pārstrādes uzņēmumu piedāvājumu, nevis, balstoties uz atsevišķu lielo ražotāju trūkumiem, pieņemt, ka Latvijā šādus kvalitatīvus produktus neražo. Mēs esam sapratuši - ja vēlamies saglabāt konkurētspēju, ir jādara viss, lai iedzīvotājiem nodrošinātu augstu produktu kvalitāti un dabīgumu,” atzīst Bole.

Financenet

Read 7529 times
Rate this item
(0 votes)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Website: www.meatinfo.lv Email This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Login to post comments

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO