Mon04062020

Last update09:18:21 pm

Wednesday, 22 February 2012 00:00

Cilvēki nezina galvenos principus kvalitatīvas gaļas iegādē

Written by 

Ne vienmēr cilvēki spēj izvēlēties maltītei kvalitatīvu gaļu, jo nezina galvenos principus tās iegādē. Lai noskaidrotu gaļas lietošanas paradumus, sabiedriskās domas un tirgus izpētes centrs veica iedzīvotāju aptauju. Tās rezultāti rāda, ka 98% no aptaujātajiem gaļas produktus lieto ikdienā, 91% to lieto katru dienu vai 3-5 reizes nedēļā. No šiem cilvēkiem lielākā daļa jeb 86% respondenti gaļu lieto svaigā veidā, tādējādi 95% no aptaujātajiem labprātāk gaļu gatavo mājās, portālu Delfi informē SIA "Kurzemes Gaļsaimnieks".

Kurzemes gaļsaimnieks

Lai gaļas ēdienu pagatavošana izdotos, ir nepieciešams zināt kā nopirkt kvalitatīvu gaļu. Gaļas iegādes pamatnoteikums ir pareiza gabala izvēle. Dažādu ēdienu gatavošanai izvēlas dažādus liellopa vai cūkas gabalus.

Liellopa gaļa ir laba sautēšanai un pateicīga dažādām marinādēm. Ļoti iecienīta ir liellopu gaļas fileja steika pagatavošanai. No cūkas gaļas vispieprasītākie gabali ir kakla karbonāde, fileja un šķiņķis.

"Nereti gaļas izvēlē lielu lomu spēlē arī jautājums par taukiem. Lai arī lielākā daļa iedzīvotāji cenšas izvēlēties gaļu, kas būtu pēc iespējas liesāka, tomēr neliels tauku daudzums ir ļoti nepieciešams, jo tas nosaka ēdiena garšu un sulīgumu. Tā piemēram, cepetim lieliski derēs kakla karbonāde, tad tas būs sulīgs, savukārt karbonādei - karbonādes, vai šķiņķa gabals. Lielisku šašliku var pagatavot tikai no kakla karbonādes, tā ir cauraugusi un marināde caur saistaudiem labāk nokļūst gaļā un taukaudi to padara sulīgu," skaidro SIA "Kurzemes Gaļsaimnieks" tehnologs N.Pužulis.

Tehnologs informē, ka gaļas izvēlē būtiska loma ir arī cilvēka taustei un ožai, jo gaļas gabals pirms pirkšanas ir jāaptausta un jāpasmaržo. "Saspiežot gaļas gabalu, tam ir nedaudz jāsaraujas un jāatgūst iepriekšējā forma, ja tā nenotiek, gaļas gabals nav kvalitatīvs."

Aptauja tika veikta laika posmā no 9. - 19. februārim

 
 
Read 9407 times
Rate this item
(2 votes)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Website: www.meatinfo.lv Email This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Login to post comments

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO